" استیضاح "

♦☻ |امان از زبان سرخ که سر سبز میدهد بر باد| ☻♦

" استیضاح "

♦☻ |امان از زبان سرخ که سر سبز میدهد بر باد| ☻♦

" استیضاح "

رهبر معظم انقلاب:
بدانید سر راه، مشکلات خیلی زیاد خواهد بود، توطئه‌‌‌‌‌‌ها خیلی زیاد خواهد بود؛ علیه شماها، علیه این دولت(نهم و دهم)و در باطن علیه این نظام. خیلی فکرها هست، خیلی تلاشها و توطئه‌‌‌‌‌‌ها هست و آماده باشید برای مواجهه‌‌‌‌‌‌ی با انواع و اقسام بدخواهی‌‌‌‌‌‌ها و بددلی‌‌‌‌‌‌ها و بدبینی‌‌‌‌‌‌ها که اثرش هم در بیرون بروز خواهد کرد.

پیام های کوتاه
مقامات
نشان افسران

..........................

لوگوی ما:
آخرین نظرات

من یک روحانی با اندیشه اصلاحات بودم

پنجشنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۳، ۰۶:۵۱ ب.ظ

عبدالله نوری

عبدالله نوری

در تاریخ انقلاب اسلامی ایران پس از گذشت زمان شاهد گروه ها و افراد بسیاری بودیم که مانند خوارج از دل انقلاب به دشمنی با آن پرداختند.چنانکه امام خمینی در نامه عزل آقای منتظری در 6فروردین 68 تصریح نمودند: " تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام "

عبدالله نوری یکی از همین اشخاص بود که سابقه مبارزات گسترده ای با حکومت ستم شاهی داشت به همین دلیل با حکم امام (ره) افتخار نمایندگی معظم له را در جهاد سازندگی پیدا کرده بود.عضویت در شورای عالی امنیت ملی و تصدی یک دوره وزارت کشور در دولت آقای هاشمی و مدت کوتاهی از دولت آقای خاتمی از مسئولیت های عبدالله نوری در انقلاب بود.عملکرد ضعیف وی در پست وزارت کشور در دولت اصلاحات،موجب استیضاح و برکناری وی از این سمت شد.

او پس از کسب رای عدم اعتماد از مجلس پنجم در انتخابات اول شوراها به عنوان منتخب اول تهران در این شورا به عضویت درآمد وهمزمان به مدیریت روزنامه خرداد مشغول بود.

به کارگیری عناصر مشکوک و بعضا ضدانقلاب،تهاجم بی وقفه به احکام دینی،حمله به نهادهای قانونی ،ترویج فلسفه های منسوخ غرب و حضوروسخنان تحریک امیز وی در حادثه کوی دانشگاه از مواردی است که در کارنامه او مشاهده میکردند.

تیتر نخست روزنامه خرداد به مسئولیت عبدالله نوری در روز19تیر78 حکایت از به خاک و خون کشیده شدن کوی دانشگاه و کشته شدن تعدادی از دانشجویان داشت،درحالیکه این خبر صحت نداشت.در پی گسترش این اقدامات،حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی ،ستاداحیا امربه معروف و نهی از منکر،صداسیما و گروهی از اقشار مردم از جمله طلاب و دانشجویان باتنظیم شکایت نامه ای و تسلیم آن به دادگاه ویژه روحانیت خواستار محاکمه عبدالله نوری شدند.

دادگاه وی در شنبه 8ابان78 در حضور هیئت منصفه آغاز شدو تا شش جلسه ادامه داشت.دادگاه در نهایت برموارد زیر دررابطه با آقای نوری صحه گذاشت:

  1. اهانت به احکام اسلام ومقدسات مذهبی
  2. اهانت به امام از طریق بدعت گذار خواندن ایشان و استفاده از عبارات موهن درباره امام و مقابله با نظرات اصولی ایشان
  3. نشر اکاذیب به منظور تشویش اذهان عمومی
  4. فعالیت تبلیغی علیه نظام
محاکمه عبدالله نوری به 5سال حبس و 5سال محرومیت از فعالیت های مطبوعاتی،جنجال های وسیعی را در استانه انتخابات ششمین دوره مجلس به راه انداخت.

واکنش های گروه های فشار به محاکمه عبدالله نوری

اصلاح طلبان برای ازادی نوری کمیته ای را تحت عنوان " همبستگی ملی برای ازادی نوری " متشکل از تمام سازمان ها و احزاب و نهادها و تشکل های سیاسی که به محکومیت عبدالله نوری اعتراض داشتند،تشکیل دادند.
گام بعدی ایجاد تجمع های اعتراض امیز و فشار برای عقب نشینی قوه قضاییه بود.روزنامه نیویورک تایمز نوشت:
" زندانی شدن عبدالله نوری میتواند به شورش هایی نظیر شورش های دوران انقلاب منجر شود.شورش هایی که سقوط حکومت سلطنتی را به دنبال داشت. "

مقام معظم رهبری در واکنش به اظهارات نوری :
" جبهه دشمن غیر از آن آدم غافلی است که خودی هم هست، منتها بیچاره  دچار غفلت و اشتباه و فریب میشود. براثر حادثه ای عقده و کینه ای پیدا میکند و درمقابل نظام می ایستد، در مقابل امام و راه امام می ایستد. این آن دشمن اصلی نیست؛ این یک آدم فریب خورده است،این یک آدم قابل ترحم است! دشمن اصلی کسی است که پشت سر این قرار دارد، در داخل کشور خودش را نشان نمی دهد، اما در خارج کشور کاملا چهره او اشکار است،انگیزه هایی را هم که او برای مبارزه با اسلام دارد،بیان میکند، اما آن دنباله آن که در داخل کشور است،خود را دم چک اقتدار حکومت قرار نمیدهد؛میدانند که این حکومت، حکومت مقتدری است؛ از این حکومت میترسند و خودشان را جلو نمی دهند. حرفشان را از طریق ادم های غافل می زنند. یک وقت می بینند طرف یک روحانی است، اما غافل و فریب خورده و بی خبر،یک دانشجو است که اسیر احساسات شده یا یک فرد معمولی حتی انقلابی است،اما زمان را نشناخته، دشمن را نشناخته یا احیانا دچار عقده و کینه ای شده است . حرف از زبان این فرد خارج می شود، اما این بیچاره حرف خودش نیست، حرف دشمن است. "
برگرفته از کتاب چهل تدبیر

از شما بیننده گرامی درخواست میگردد

نظرات خود را چه موافق و چه مخالف در مورد هر مطلب نوشته و ارسال نمایید.

ارسال نظر از سوی شما نشانه احساس مسئولیت و تحلیل شما از مطالب وبلاگ میباشد.

لذا منتظر نظرات شما خواهیم بود.

یاعلی

نظرات (۱۲)

۲۲ خرداد ۹۳ ، ۱۹:۲۳ علیرضا بیگدلی

سلام

نیمه ی شعبان مبارک

بروز هستم با مطلبی با عنوان :

چند سوال ساده از کتر روحانی و دولت تدبیر و امید ؟

http://farhangeparvaz.blog.ir/1393/03/21/soalrohani123123

منتظر نظرات شما...

فرهنگ پرواز

سلام ...
این ...............................................
به دلم نشست !!! این مطلبتون !
پاسخ:
سلام.......
چه ..................
به دلت نشست !! چه خوب !!  D:
هردم از این باغ بری میرسد
پاسخ:
تازه تر از تازه تری می رسد ....
سلام مومن !

شما دعوتین به محفلی از رندان ....


این بار با مطالبی با عنوان :
و باز شدیم مشغول ...
(اندر احوالات جام جهانی )

منتظرتون هستیم 

 چند وقت پیش کتاب حماسۀ حسینی شهیدمطهری رو می خوندم واقعن چه شباهت عجیبی بین آدم های اون دوران و این دوران وجود داره. نه تنها در بین سران حتی در بین عوام هم خواسته و ناخواسته هستن کسانی که قدم جای پای خوارج گذاشتن و حتی گوی سبقت رو هم از اونها ربودن. اینکه فرمودین خوارج... واقعن درست و بجا اشاره کردین در حال حاضر جامعه فعلی ما پر شده ازطلحه و زبیر پر شده از عثمان و ابوبکر و معاویه و.... 
چه می شه گفت جزء: اللهم عجل الولیک الفرج
موفق و پیروز باشین
سلام
تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتان به سایت "حرف تو"
من یک روحانی با اندیشه اصلاحات بودم "
با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/28413
در این سایت انتشار یافت.
چشم به راه مطالب خوب شما هستیم.
هدیه سایت "حرف تو" به شما:
"امام خامنه‌ای: هر کس که در راه روشنگری فکر مردم تلاش بکند، از انحرافی جلوگیری نماید، او مانع سوءفهمی شود، از آن‌جا که در مقابله با دشمن است، جهاد است."
یا علی
۲۶ خرداد ۹۳ ، ۱۶:۵۸ میلاد گودرزی
از ریزش ها نگران نیستیم...

مطلب خوبی بود
ممنون

سلام،وب خوب و پر محتوایی داری. خدا خیرت بده امیدوارم که تو این عرصه پایدار باشی. در صورت تمایل اگه دوست داشتی؛ منو با نام "تخریبچی 68" لینک کن یا کد لوگوی ما رو بگیر،بعد لینک بهم اطلاع بده تا لینکت کنم.منتظرم

پاسخ:
سلام
نظر لطف شماست
با کمال میل حتما
سلام دوست عزیز،آدرسی که برام فرستادی آدرس عکس لوگو شماست،آدرس خود لوگو وبت رو برام بفرست که لینکت کنم.لوگوی سایت من هم پایین لینک دوستان سایتم هست
پناه بر خدا از سوء عاقبت
پاسخ:
:)
۰۱ مرداد ۹۳ ، ۱۰:۱۸ ܓ✿◥میم الف ه◣ܓ✿
جانا سخن از زبان ما می گویی...

سلام

به دلم نشست!

سپاس از شما.
پاسخ:
سلـــام
سپاسگزارم.
سلام،سایت تخریبچی 68 در راستای موضوعات فرهنگی،سیاسی،اجتماعی، رهبری و مقاومت فعالیت می کند.
اگه دوست داشتید میتونید موضوع بعدی سایت ما رو شما مشخص کنید تا ما اون موضوع رو همراه با یک طرح گرافیکی تو سایتمون بزاریم.
در صورت تمایل به همکاری با سایت ما، در گذاشتن مطالب با موضوعات بالا به ما اطلاع بدید. منتظر حضور شما هستیم.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">